Jak rozpocząć swoją przygodę z Bitcoin

Krok Pierwszy

Do posługiwania się bitcoinami potrzebujemy portfela. Posiadasz smartfon lub tablet? W takiej sytuacji możesz wykorzystać polecany przez nas portfel Mycelium (Android), Breadwallet (iOS) lub Copay (Windows Phone).

Polecamy również multiplatformowy portfel Jaxx, który można zainstalować na komputerze PC lub jako dodatek do przeglądarki internetowej.

iOS bitcoin wallet

mycelium


Najważniejsze pytania

Jak posługiwać się portfelem


Krok Drugi

Kolejnym krokiem jest zasilenie posiadanego już portfela cyfrową walutą. Możesz zakupić bezpośrednio w naszym kantorze lub spróbować swoich sił na polecanych giełdach:

Gdzie kupić bitcoin. Najlepszy kantor bitcoin

 


Dodatkowe Informacje


Słownik Pojęć

Portfel będzie służył nam do przechowywania bitcoinów (precyzyjniej tylko kluczy prywatnych umożliwiających do nich dostęp) oraz wykonywania przelewów.
To miejsce gdzie możesz kupić lub sprzedać posiadane przez siebie Bitcoin. Przykłady polskich giełd przez nas rekomendowanych znajdziesz na tej stronie.
Adres Bitcoin jest jak adres fizyczny lub e-mail. Jest to jedyna informacja jaką musisz posiadać by ktoś zapłacił ci za pomocą Bitcoin. Istotną różnicą jest jednak to, że każdy adres powinien być używany tylko do jednej transakcji.
Bitcoin zawiera klucz publiczny (adres) aktualnego posiadacza. Kiedy użytkownik A przetransferuje jakąś ilość do użytkownika B, A rezygnuje z ich posiadania, dodając klucz publiczny (adres) B do tych monet oraz podpisując je własnym kluczem prywatnym
Bitmonety zawierają klucz publiczny (adres) aktualnego posiadacza. Kiedy użytkownik A przetransferuje jakąś ilość do użytkownika B, A rezygnuje z ich posiadania, dodając klucz publiczny (adres) B do tych monet oraz podpisując je własnym kluczem prywatnym.
Wydobywanie Bitcoin to proces instruowania sprzętu komputerowego do wykonywania obliczeń matematycznych dla sieci Bitcoin potwierdzających transakcje oraz zwiększających ich bezpieczeństwo. Niewielkie opłaty mogą być pobierane jako nagroda za wykonywanie usług wydobywczych wraz z nowo tworzonymi monetami bitcoin. Wydobywanie to wyspecjalizowany oraz konkurencyjny rynek gdzie nagrody są dzielone zgodnie z ilością wykonywanych transakcji. Nie wszyscy użytkownicy Bitcoin dokonują wydobywania oraz nie jest to łatwy sposób na zarobkowanie.